Menu
 

Hz.İsa mezarı bulundu

Kudüs'ün doğusunda 1980 yılında ilk kez keşfedilen Talpiot Mezarlığında 9 kabir bulunmakta. Mezarda bulunan kemikler üzerinde kimyasal bir yöntemle incelemelerde bulunan İsrailli arkeolog Aryeh Shimron, bu incelemeler sonucunda kabirlerin Hz. İsa'ya eşi Mary Magdalene ve oğlu Yehuda'ya ait olduğunu öne sürdü. 


İsrailli arkeolog Aryeh Shimron'a göre Hz.İsa ve ailesinin mezarı Kudüs'ün doğusundaki Talpiot Mezarlığı'nda bulunuyor.

Talpiot Mezarlığı'ndaki kemik örneklerinin Hz. İsa'nın evlendiğini kanıtladığını ileri süren arkeolog Shimron, İncil'de belirtildiği gibi Hz. İsa'nın göğe yükselmediğini iddia etti.

"Titanic" filminin yönetmeni James Cameron'da 2007 yılında çektiği belgeselde benzer bir iddiayı gündeme getirmişti. "Hz.İsa'nın Kayıp Mezarı" adlı belgeselde Hz İsa ve ailesinin kemiklerinin yer aldığı mezarlıkla ilgili iddialar dile getirilmişti.


Shimron'un iddialarını Kur'an-ı Kerim doğruluyor.


13:38 "Yemin olsun, biz senden önce de resuller gönderdik, onlara da eşler ve evlatlar verdik. Hiçbir resul, Allah'ın izni olmadıkça herhangi bir mucize getiremez. Her süre/süreç için bir kitap vardır."
Bu ayetten anlaşıldığı gibi Muhammed a.s'dan önceki peygamberlerin her birinin eşi ve çocukları olduğu bildiriliyor. Kur'an-ı Kerim'e göre İsa a.s ölmüştür ancak ölümü çarmıha gerilerek olmamıştır. 


[1]  http://www.ntv.com.tr/dunya/hz-isanin-mezari-kuduste-bulundu,gw-VDLd16U2D-bmZ1_2TQw?_ref=infinite

Yorum Gönder

 
Top